20 września DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  • 27 wrzesień 2016

Każdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień już kończy się,
Od najmłodszego aż po starszaka
Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!

W specjalnym liście z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka rzecznik praw dziecka życzył dzieciom, radości z uczenia się siebie i świata, zarówno teraz – gdy są małe, jak i w ich dalszym życiu. „Niech czas zabaw przedszkolnych zaszczepi w was na zawsze potrzebę bycia wielkim odkrywcą, zadającym coraz to nowe pytania i poszukującym na nie odpowiedzi, eksploratorem nieustannie zaciekawionym złożonością swojego otoczenia” – napisał Michalak.
Świętowanie „Dnia Przedszkolaka” 2016 roku już za nami.
20 września wspólnie z dziećmi w szczególny sposób świętujemy to, że są przedszkolakami oraz przypominamy im o roli przedszkola w ich rozwoju i zdobywaniu konkretnych umiejętności. Święto jest też dobrą okazją do tego, by zwrócić uwagę innych osób i instytucji na potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym oraz na konieczność upowszechniania edukacji przedszkolnej.

linie_123bloger_com_73linie_123bloger_com_73

Obchody „Dnia Przedszkolaka” w tym roku były uroczyste i wesołe zarazem.
We wtorek 20 września na zaproszenie Prezydenta Miasta pana Janusza Chwieruta w OCK spotkały się przedszkolaki z oświęcimskich przedszkoli. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „O czym marzą drzewa” mające na celu rozwijanie świadomości dbania o środowisko naturalne i szacunku wobec przyrody. Oprócz świetnej zabawy przedszkolaki otrzymały również życzenia oraz drobne upominki w postaci plakietek oraz kuferek ze słodyczami.