Dogoterapia w Jedyneczce!

  • 31 styczeń 2018

gyh7Dogoterapia najczęściej wykorzystywana jest przy rehabilitacji osób niepełnosprawnych, ale można ją również stosować na zajęciach z dziećmi zdrowymi. Wiele przedszkoli wprowadza do swojej oferty właśnie takie terapeutyczne zabawy z psem. 

Dogoterapia pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się. Pomaga też kształtować orientację w schemacie własnego ciała i poznawać budowę zwierzęcia. Takie działania stymulują kilka zmysłów jednocześnie: słuchu, wzroku i dotyku. Dzieci mają szansę udoskonalenia umiejętności motorycznych, poprzez obserwowanie czynności wykonywanych przez zwierzę i naśladowanie ich (najczęściej z pomocą nauczyciela), np. chodzenie, siadanie, leżenie. Jest to także znakomita okazja do tego, by ćwiczyć koncentrację uwagi i wyzwalać spontaniczną aktywność dziecka wobec psa.

Nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w takich zajęciach dnia 29.02.2018r. Odwiedziły nas dwa psiaki: Szelka i Baks. Dzieci były bardzo zadowolone z odwiedzin czworonożnych przyjaciół. Chętnie słuchały informacji na temat psów oraz brały czynny udział w zajęciach.

Dziękujemy bardzo za wizytę !