ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA W JEDYNECZCE

  • 18 wrzesień 2015

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodzić będziemy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzień ten został ustanowiony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 13 września 2013 r. dla podkreślenia roli edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka.

Chciałybyśmy, aby było to święto radosne i wyjątkowe dla wszystkich naszych Przedszkolaków. Z tej okazji przygotowałyśmy szereg atrakcji.
W Jedyneczce będziemy świętować od poniedziałku 21 września do piątku 25 września

21 września (poniedziałek) - „Bal w królestwie przedszkolaka” – zabawy taneczne przy przebojach dla dzieci przeplatane konkurencjami sportowymi. Zachęcamy do przygotowania dla dzieci przebrania króla, królowej, księżniczki lub księcia.
22 września (wtorek) – malowanie twarzy. Zabawy integracyjne z chustą animacyjna KLANZA.
 23 września (środa) „Witamy Panią Jesień” – wycieczka piesza do parku nad Sołą w poszukiwaniu jesiennych skarbów, zabawy tropiące.
 W tym dniu zapraszamy do udekorowania otoczenia przedszkola bukietami i kompozycjami z jesiennych darów (liście, kwiaty, jarzębina, dynie, owoce itp.), wykonanych wspólnie przez dzieci i rodziców w domu. Będzie to na pewno piękna oprawa pierwszego dnia jesieni.

24 września (czwartek) – obchodzić będziemy w Jedyneczce  „Urodziny Marchewki”. W tym dniu będzie królował kolor pomarańczowy. Zapraszamy do włączenia się do zabawy wszystkie przedszkolaki. Przychodzimy do przedszkola ubrani w kolorze pomarańczowym, przynosimy również ze sobą jedną marchewkę.
25 września ( piątek) o 12.30 przedstawienie w wykonaniu Teatru „Skrzat” z Krakowa.