DNI OTWARTE PRZEDSZKOLA 2017r.

  • 3 czerwiec 2017

Tydzień atrakcji już za nami. Dostarczył nam wielu wrażeń, świetnej zabawy, nowych wiadomości. Był to tydzień podczas którego poznaliśmy nowe koleżanki i kolegów, z którymi od nowego roku szkolnego będziemy się spotykać w naszym przedszkolu.

85340_5a2f1db05e6b50d470fc21524cb7557aPierwszy dzień to spotkanie z naszym znajomym hobbystą, miłośnikiem przyrody, hodowcą wielu zwierząt. Tym razem przywiózł ze sobą PAJĘCZAKI! Uff! Dla niektórych spotkanie z tymi stworzeniami było nie lada wyzwaniem i przeżyciem. Przedszkolaki wykazywały wielkie zainteresowanie tymi stawonogami, chciały się jak najwięcej dowiedzieć, a co  odważniejsze doświadczyć bliskiego spotkania z pająkami. Dzięki takim  zajęciom dzieci nie tylko zdobywają nowe wiadomości, ale pozbywają się uprzedzeń.

Drugi dzień to tylko i wyłącznie świetna zabawa- dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, skoki na trampolinie,  a na koniec kiełbaski z grilla spożywane siedząc na kocach. Sama przyjemność, a przy tym przepiękna pogoda.

Trzeci dzień – Biedroneczki udały się do OCK na podsumowanie tegorocznej akcji „Sprzątanie świata”. Jak co roku nasze przedszkole włączyło się do tej akcji.Dzieci otrzymały dyplom  wielkie pudło materiałów papierniczych, słodycze.
Niestety zaplanowane na popołudniu  przedstawienie nie odbyło się ponieważ aktorka teatru SKRZAT skręciła nogę Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia.

Czwarty dzień – piękna pogoda, super humory i ruszamy w podroż. Wycieczka do blog_tt_4751096_7265015_tr_zubrPokazowej zagrody Żubrów w Pszczynie – spotkanie „oko w oko” z potężnym żubrem, „rozmowa” z gęsią, pokaz mody pawia to tylko niektóre atrakcje. A  do tego posiłek wśród zwierząt na tarasie widokowym to tez coś! Jeszcze spacer po pszczyńskim parku, wyjątkowo pięknym, bo udekorowany kwitnącymi azaliami i rododendronami.

Piąty dzień  – nasze starszaki zaprezentowały przedstawienie pt „Bal u kasztelana i zrękowiny”, za które otrzymały pierwsze w konkursie „O sztukach wszelakich” organizowanym przez Muzeum Zamek w  Oświęcimiu.

PAJĘCZAKI

ZABAWY W OGRODZIE

SPRZĄTANIE ŚWIATA -PODSUMOWANIE

WYCIECZKA