Nasze grupy

  • 11 wrzesień 2014

Nasze grupy

przedszkole jedyneczka linia rysowana

GRUPY

 

Grupa I „Krasnoludki”

Jest na świecie kraj malutki,
Gdzie mieszkają krasnoludki,
Mają domki z cienkiej słomki,
Z kominami jak poziomki.
Krasnoludek, gdy jest młody,
Wcale nie ma jeszcze brody,
Żadnych ważnych spraw nie miewa,
Tylko bawi się i śpiewa.

 

Do grupy I uczęszczają najmłodsze dzieci w przedszkolu. „Krasnoludki” dopiero uczą się współdziałania w grupie. Wiele z nich wymaga indywidualnego traktowania, potrzebuje dużo ciepła, cierpliwości i miłej atmosfery, a także zapewnienia poczucia bezpieczeństwa. I te wszystkie warunki staramy się dzieciom zapewnić.

Sala „Maluszków” znajduje się na parterze budynku. Jest jasna, przytulna, ozdobiona wesołymi dekoracjami ściennymi. Bogato wyposażona w zabawki i pomoce. Dostosowana, tak aby dzieci czuły się tu swobodnie i mogły być samodzielne, zarówno podczas zabawy, jak również podczas korzystania z toalety. Każdy przedszkolak ma półkę indywidualną ze znaczkiem, tak jak wieszak i ręcznik w łazience.

Ponieważ zabawa jednak troszkę męczy, dlatego w sali znajdują się leżaki, na których można śmiało odpocząć po smacznym obiadku. Każdy maluszek ma swój leżak i dwie zmiany pościeli ( na ciepłe i na te zimne miesiące). W przyjemnym i zdrowym leżakowaniu naszym przedszkolakom pomagają mięciutkie pluszaki. A kiedy chce się siku, to nie ma problemu, wszystko w łazience jest odpowiedniej wielkości dla „Krasnoludków”.

„Krasnoludki -nie ma sprawy- zapraszają do zabawy, potańczymy, pośpiewamy                                      i książeczki posłuchamy, a gdy trochę się zmęczymy na leżakach poleżymy.

 

 

 

 

Grupa II „Biedroneczki”

My jesteśmy Biedroneczki

Nasze skrzydła są w kropeczki

Po dwa skrzydła mamy wszystkie

Na nich kropki oczywiście

Gdy ktoś smutny rozśmieszymy

gdy zaśpiewasz zatańczymy

 

Grupa II w naszym przedszkolu to „średniaczki”. W grupie tej zazwyczaj są dzieci ,                              które do przedszkola uczęszczają już drugi rok, znają więc już przedszkolne zasady. Z grupą „Biedroneczek” śmiało można wychodzić na spacery i krótkie wycieczki piesze. Dzieci z tej grupy biorą udział we wszystkich imprezach organizowanych przez przedszkole.

Program nauczania w grupie wybiera zawsze nauczyciel prowadzący. Zajęcia są dostosowane do wieku i możliwości dzieci, nawet wtedy gdy w grupie są dzieci zróżnicowane wiekowo.

Sala „Biedroneczek” znajduje się na I piętrze budynku. Jest ona przestronna, podzielona               na miejsce do zabawy i do pracy. Każde dziecko ma swoją półkę indywidualną. Kolory dominujące              w naszej sali to: czerwony i niebieski. Nasza łazienka jest przystosowana dla dzieci w wieku przedszkolnym. Każdy przedszkolak ma swój wieszaczek i ręczniczek z odpowiednim znaczkiem indywidualnym.

 

„Biedroneczki” do swej grupy dzieci zapraszają, z każdym nowym przedszkolakiem miło się witają. Lubią tańczyć, lubią śpiewać, bawić się wesoło, miły uśmiech przesyłają każdemu wokoło!!!

 

 

 

Grupa III „Wędrowniczki”

 

 

„Wędrowniczki to mądrale,

wyzwań się nie boją wcale.

Lubią chodzić na wędrówki,

wtedy im pracują główki.

Świat poznawać to jest coś,

wiedzy nigdy nie jest dość!”

 

 

Grupa III to starszaki. Sala „Wędrowniczków”, znajduje się na I piętrze budynku przedszkolnego. Jej wnętrze jest urządzone w kolorach zielonym i żółtym. Sala jest duża, przestronna, dobrze wyposażona w zabawki, gry edukacyjne i urządzenia odpowiednie dla starszych przedszkolaków. Tutaj dzieci pracują   i świetnie się bawią.                                                                                                                                                          Najstarsza grupa intensywnie uczestniczy w życiu Jedyneczki oraz reprezentuje ją w konkursach                       i turniejach międzyprzedszkolnych.

Program nauczania wybiera nauczyciel prowadzący, jest on zawsze zgodny z podstawą programową.

Koleżankę i kolegę do przedszkola zapraszamy, tutaj dla Was niespodzianek niezliczoną ilość mamy.