Obchody Dnia Przedszkolaka – zabawy integracyjne i malowanie twarzy

  • 23 wrzesień 2015

Dziś wspólnie bawiliśmy się chustą animacyjną. Jest ona dla dzieci dużą atrakcją: jest ogromna i kolorowa i daje wiele radości.
Chusta jest prostą , a zarazem wspaniałą pomocą dydaktyczną. Przypomina kolorowy spadochron. Powstała poprzez zszycie kilku trójkątów z kawałków mocnego materiału w różnych kolorach. Ma kształt koła. Zabawa z chustą może przybierać różne formy, zawsze jednak dostarcza wielu wrażeń dzieciom. Może być wykorzystana w sali lub w plenerze, podczas pracy z każdą grupą wiekową. Kolorowa chusta daje wiele możliwości, trzeba tylko puścić wodze fantazji.
Wybraliśmy się więc z nią nad morze, łowiliśmy ryby, rozpoznawaliśmy kolory, strzelaliśmy bramki i trzęśliśmy się ze strachu przed rekinem. Jak widać wrażeń nie brakowało.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

Kolejną atrakcją dnia było malowanie twarzy. Pomysłów było prawie tyle, ile przedszkolaków, każdy chciał być inną postacią. Zaroiło się od motylków, biedronek, kwiatuszków, kotków, tygrysów i spidermenów. Nasze przedszkolaki wykazały się przy tym ogromną fantazją oraz cierpliwością.