Poznajemy zawody – mechanik samochodowy.

  • 1 maj 2015

mechanik_pojazdowSamochódto pojazd mechaniczny z własnym napędem i źródłem energii, dwu – lub trzyśladowy, na trzech lub więcej kołach (najczęściej 4), przeznaczony do przewozu osób, ładunków itp. i mający zdolność poruszania się w dowolnym kierunku, tak długo jak znajduje się na powierzchni mającej odpowiednią dla danego pojazdu charakterystykę.

Dlatego też dzieląc wyobraźnię pomiędzy wiedzą i teorią skorzystaliśmy z miłego, sąsiedzkiego zaproszenia do warsztatu samochodowego Pana Adama Chrapczyńskiego.
Nasze dzieciaki niejednokrotnie spoglądały na tajemniczy parking …… Nie wiedziały jednak, jak wiele ciekawych rzeczy tam się kryje oraz ile ważnych wiadomości można tam zdobyć. Nieodgadnione konstrukcje, skomplikowane przyrządy i urządzenia, farby, narzędzia i lakiery, wszelkie tajniki czynią realnym fakt, że nawet najbardziej skromne wizualnie auto może stać się „cudem” techniki motoryzacyjnej.
Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści Pana mechanika, a możliwość użycia tych skomplikowanych narzędzi była dla nich nie lada przeżyciem. Na terenie warsztatu znajduje się kilka zabytkowych już samochodów. Mogliśmy więc z bliska obejrzeć te stare pojazdy, a nawet poczuć klimat dawnych czasów siadając w środku.

.pobranepobranepobranepobranepobranepobranepobranepobranepobranepobranepobranepobrane

Wizyta w warsztacie dostarczyła nam nie tylko nowych wiadomości,  ale również była świetną   zabawą.                                                                                                                                      

       Za przemiły pobyt dziękujemy:

 Panu Adamowi Chrapczyńskiemu – właścicielowi warsztatu

 jak również
Pani Ilonie,
Panu Mariuszowi,
Panu Zbyszkowi
oraz Panu Andrzejowi.